SREBRNA BIŻUTERIA I PRZEDMIOTY DOMOWEGO UŻYTKU   czyszczenie

Srebro, obok złota jest najpopularniejszym z metali szlachetnych. Ma jednak, w stosunku do wymienionego złota, szersze zastosowanie. Oprócz noszonej przez nas tak chętnie biżuterii, pojawia się ono także w naszych domach w postaci przedmiotów użytkowych takich jak: misy, cukiernice, sztućce, patery czy świeczniki.

Srebro mimo całego swego piękna i niepowtarzalności ma jednak swoje wady. Na jego powierzchni, w trudnodostępnych miejscach pojawiają się czarne naloty. Często mamy okazję obserwować to na przedmiotach, które przez pewien czas nie były używane. Problem ten dotyczy zarówno biżuterii jak i pozostałych sreber. Na przedmiotach domowych dodatkowo pojawia się kurz i inne zabrudzenia wynikające z użytkowania.

Ponieważ wymienione przez nas dwie grupy sreber – biżuteria i przedmioty domowego użytku – różnią się wielkością i zastosowaniem, konieczne jest wybór innych środków czyszczących.

Pierwszy z produktów przeznaczony jest to biżuterii i nosi nazwę HG SUPER KĄPIEL DO SREBRA. Preparat jest bardzo wygodny w użyciu. Wystarczy na kilka chwil zanurzyć zabrudzony przedmiot w gotowym już roztworze. Następnie wyjąc go i osuszyć. Idealnym rozwiązaniem byłoby dodatkowe wypolerowanie HG ŚCIERECZKĄ DO SREBRA.

Produkt o nazwie HG KĄPIEL CZYSZCZĄCA DO SREBRA znajduje zastosowanie przy czyszczeniu przedmiotów o większych rozmiarach. Preparat występuje w postaci proszku i płytki reakcyjnej. Aby wyczyścić dane srebro należy w dużym naczyniu, w którym zmieści się nasz przedmiot, przygotować kąpiel – wsypać proszek i umieścić w nim płytkę reakcyjną – a następnie włożyć przedmiot do roztworu.

ZALECANE PRODUKTY

 

ZADAJ PYTANIE SPECJALIŚCIE

Witamy w przyszłości reklamy