PARKIETY, PODŁOGI DREWNIANE OLEJOWANE   kompleksowa pielęgnacja

Drewno czy to w postaci parkietu czy deski jest najczęstszym materiałem stosowanym na podłodze. Dotychczas najpopularniejszym sposobem wykończenia takiej podłogi było lakierowanie. Efekt jaki uzyskiwaliśmy to zabezpieczone przed brudzeniem drewno i równa jednolita błyszcząca powierzchnia. Niestety przy okazji, naturalna struktura drewna, jego zapach, wybarwienie nieco ginęły pod warstwą lakieru. Idealnym rozwiązaniem byłoby oczywiście pozostawienie drewna w jego naturalnej postaci, przy jednoczesnym jego zabezpieczeniu. I tu pomocny może być olej.

Jeżeli chcemy uzyskać maksymalny wizualnie efekt we wnętrzu rustykalnym lub, jeżeli we wnętrzu nowoczesnym chcemy mieć w pełni ekologiczną podłogę i przełamać chłód nowoczesnych materiałów naturalnym wyglądem drewna, powinniśmy zastanowić się nad podłogą olejowaną. Technika ta zapomniana przez lata, jest najstarszym sposobem zabezpieczania drewna, a teraz powraca na fali nurtów alternatywnych i ekologicznych. Podłogi te dają nam wiele radości eksponując piękną i różnorodną strukturę i wybarwienia drewna. Pięknie też się starzeją z latami uwypuklając swą szlachetność, ale wymagają przy tym naszej troski.

W ramach produktów HG proponujemy trzy środki związane z pełną troskę o podłogi olejowane. Pierwszym jest oczywiście HG NATURALNY OLEJ DO PODŁÓG DREWNIANYCH. Doskonale podkreśla wybarwienie i usłojenie drewna, nadając mu głębi. Produkt oparty jest na naturalnych składnikach, a z biegiem lat pięknie ożywia podłogi. Drugi z preparatów, służący do usuwania ewentualnych trudnych zabrudzeń, to HG INTENSYWNY ŚRODEK DO CZYSZCZENIA OLEJOWANYCH PODŁÓG. Natomiast do codziennego mycia powinniśmy wybrać HG ŚRODEK DO BIEŻĄCEJ PIELĘGNACJI OLEJOWANYCH PODŁÓG DREWNIANYCH. Zaletą tego produktu jest nie tylko skuteczne mycie, ale też – co najważniejsze – nie wypłukiwanie oleju zabezpieczającego podłogę.

Ważna informacja - podłogi olejowane wymagają w pierwszym roku użytkowania 2-3 krotnego powtórzenia procesu olejowania, tak by w pełni nasączyć drewno. W kolejnych latach zabieg ten powinniśmy powtarzać 1-2 razy w ciągu roku. Olejowanie możemy zlecić naszemu fachowcowi do parkietu lub wykonać je samemu.

Podłogi olejowane w pełni naturalne!

ZALECANE PRODUKTY

 

ZADAJ PYTANIE SPECJALIŚCIE

Witamy w przyszłości reklamy