PRACE KAMIENIARSKIE   kamienie naturalne

Artykuł ten dedykujemy architektom wnętrz, osobom urządzającym mieszkania oraz specjalistom kamieniarzom.

Kamienie naturalne wymagają stosowania odpowiedniego rodzaju materiałów i środków chemicznych. Częstym błędem jest stosowanie tych samych klejów czy środków czyszczących, które używane są do powierzchni z płytek ceramicznych. Dotyczy to zarówno etapu prac kamieniarskich jak i późniejszego użytkowania. Nie przestrzeganie tych zasad może spowodować trwałe uszkodzenie powierzchni [przebarwienie, zmatowienie, itp.].

W trakcie prac kamieniarskich, na etapie przyklejania kamieni do podłoża trudno jest uniknąć zabrudzenia powierzchni resztkami zaprawy klejowej. Usuwanie jej wyłącznie mechanicznie, może być pracochłonne i mało skuteczne. Użycie nieodpowiedniego środka może spowodować uszkodzenie kamienia. Zalecamy więc zastosowanie specjalistycznego preparatu o nazwie HG ŚRODEK DO USUWANIA ZAPRAW KLEJOWYCH Z MARMURU. Produkt zapewnia zarówno skuteczność jak i bezpieczne działanie, a przeznaczony jest nie tylko do marmuru, ale także innych kamieni naturalnych jak: trawertyn, granit, piaskowiec.

Przed oddaniem powierzchni do właściwego, bieżącego użytkowania warto ją zabezpieczyć. Polecamy wykonanie tego kroku jako ostatniego etapu prac kamieniarskich. Pozwoli to nam na uniknięcie ewentualnych problemów związanych z trwałym zaplamieniem lub zabrudzeniem w przyszłości.

Aby ułatwić wybór właściwego produktu proponujemy następujący podział:

  • kamienie naturalne nasiąkliwe [marmur, trawertyn]: HG IMPREGANT DO MARMURU
  • kamienie naturalne nasiąkliwe [piaskowiec]: HG IMPREGNAT
  • kamienie naturalne niskonasiąkliwe [granit]: HG OCHRONA PRZED PLAMAMI

 

ZALECANE PRODUKTY

 

ZADAJ PYTANIE SPECJALIŚCIE

Witamy w przyszłości reklamy