CZYSZCZENIE I ZABEZPIECZANIE   kamienie naturalne

Kamienie naturalne stosowane są we wnętrzach w celu podkreślenia ich indywidualności i ekskluzywności. Dzięki niepowtarzalności wybarwień i struktury nadają wnętrzom pięknego charakteru i klimatu. Najczęściej wybierane spośród nich to: marmur, trawertyn, granit, piaskowiec. Większość z nich równie chętnie stosowana jest także na zewnątrz jako okładziny schodów czy fasad budynków.

Mimo szlachetności materiału, powierzchnie te nie są niestety wolne od zabrudzeń. Stosowanie innych produktów niż te przeznaczone do kamieni naturalnych jest bardzo ryzykowne. Może spowodować uszkodzenie struktury kamienia, czego efektem będzie trwałe zmatowienie. Do czyszczenia większych powierzchni z kamienia powinniśmy wybrać HG CZYSTY BŁYSZCZĄCY MARMUR. Środek służy do bieżącej pielęgnacji kamienia.

Przed oddaniem danej powierzchni do użytkowania, jako ostatni etap prac kamieniarskich, powinnyśmy zastosować środki zabezpieczające. O wykonanie tych prac możemy poprosić naszego kamieniarza lub wykonać je sami.

Co do wyboru właściwego produktu proponujemy następujący podział:

  • kamienie naturalne nasiąkliwe [marmur, trawertyn]: HG IMPREGANT DO MARMURU
  • kamienie naturalne nasiąkliwe [piaskowiec]: HG IMPREGNAT
  • kamienie naturalne niskonasiąkliwe [granit]: HG OCHRONA PRZED PLAMAMI

 

W przypadku zastosowanie kamieni naturalnych w łazience zapraszamy do artykułu: MARMUR W ŁAZIENCE – CZYSZCZENIE I OCHRONA

W przypadku zastosowania kamieni naturalnych jako parapetów, blatów, zlewozmywaków, zapraszamy do artykułu: PARAPETY, BLATY Z KAMIENIA NATURALNEGO I KONGLOMERATU – CZYSZCZENIE I ZABEZPIECZANIE

ZALECANE PRODUKTY

 

ZADAJ PYTANIE SPECJALIŚCIE

Witamy w przyszłości reklamy